Vyhledávání

Čtvrtý operátor - nový mobilní operátor 4. generace

Ke vstupu na český mobilní trh by se během letošního roku měl chystat nový mobilní operátor, který by se měl stát nejen motorem pro zkostnatělé tarify a drahé volání, potažmo pro jakoukoliv dynamiku businessu s mobily. Vodafone už evidentně dvojku O2 a T-Mobile dohnal a tak se nesnaží přinášet žádné změny natož levnější hovory či levnější SMS. Jak si bude nový mobilní operátor stát tváří v tvář zajetému triopolu O2, T-Mobile, Vodafone je otázkou, která odkazuje na problémy, s nimiž se od začátku potýkal U:FON. Faktem je, že U:FON necílil na levné tarify pro co nejlevnější volání a SMS, ale na internet a mobilní připojení a datové tarify.

V rozletu byl UFON bržděn nedostatečným pokrytím a poněkud nejasnou image, která se snažila o bezstarostný obraz U:FONa, která se ale stal spíš nečitelným. Nový operátor tak snad opět rozčeří stojaté vody mobilních tarifů, tak jako kdysi udělal T-Mobile pod názvem Paegas O2 (tehdy Eurotel) a později Oskar, nynější Vodafone jak O2, tak T-Mobilu.

Nejlevnější tarif pro hovory, SMS a volání ze zahraničí může zajistit jedině konkurence a to aktuálně čtvrtý mobilní operátor nebo alespoň šedý virtuální operátor.